top of page

Valná hromada APL s hosty z SPS a Povodí VltavyValná hromada APL se konala 8. 12. v Areálu Honda v Praze Chuchli. Zúčastnili se jí i dva významní hosté – ředitelka SPS Mgr. Klára Němcová a ředitel Povodí Dolní Vltava Ing. Jiří Friedl.

Ředitelka SPS Mgr. Klára Němcová podala informace ze Státní plavební správy. Informovala o portálu dopravy, kde bude možné elektronicky podávat žádosti o vydání průkazů a registrací plavidel – vše bude viditelné na portálu občana – vše by mělo být funkční do několika měsíců. Dále informovala o plavbě a provozu během sezony 2022, o výtlačných úsecích, prostorech pro vodní skútry, pro vodní lyžování a pro bezpečné koupání. Statistiky potvrzují, že se vracíme do předcovidové doby. Nehod bylo pouze 21 malých za celý rok. Klesl počet přestupků, i když se hodně kontroluje. Probíhá stále výměna starých průkazů VMP a bude probíhat ještě celý příští rok. Portál Euris – www.eurisportal.eupřináší dopravní informace o plavbě na vodních cestách ve 13 státech Evropy. V 11 jazycích včetně češtiny jsou nyní k dispozici oficiální informace o splavnosti 17 000 km evropských vnitrozemských vodních cest. Je možné si tak snadno naplánovat také rekreační plavby. SPS připravila také mobilní aplikaci LAVDIS mobile pro Android i iOS, která poskytuje informace o vodních cestách na území České republiky pro veřejnost včetně plavebních map.

Ředitel Povodí Dolní Vltava Ing. Jiří Friedl hovořil o novém vývazišti v Českých Budějovicích, o dokončené prohrábce pod Kořenskem, která dokončila splavnění Vltavy, dále mluvil o novém lodním výtahu na Orlíku, kde probíhala několik sezon rekonstrukce. Velký lodní výtah je ve fázi žádosti o stavební povolení. Od roku 2024 dojde k přerušení silničního provozu přes Orlickou hráz. Řeší se také sjezdy, na jaře bude dokončen sjezd Malá Radava. Na Slapech se také plánuje přerušení provozu přes hráz kvůli rekonstrukci, zdvihadlo je také stále v plánu, oboje někdy v budoucnosti. Na dolní Vltavě probíhá oprava Staroměstského jezu, následovat bude oprava Šítkovského jezu.S hosty členové APL také diskutovali problémy rezervačního systému přes internet na proplavování komorami a k přepravě přes hráz na Slapech, šířku přepravovaných lodí, technické prohlídky plavidel atd.Zápis z Valné hromady APL je k dispozici na www.aplcz.cz v sekci Pro členy/Dokumenty.


Comentarios


  • Google+ Long Shadow
  • Facebook Long Shadow
  • LinkedIn Long Shadow
  • Twitter Long Shadow
bottom of page